Film2Nama

دانلود فیلم The Sacrifice 1986

دانلود دوبله فارسی فیلم The Sacrifice 1986 با کیفیت BluRay 720p – 1080p

نسخه دوبله فارسی
منتشر کننده فایل: Film2Nama
نام فیلم : The Sacrifice 1986
ژانر : درام

7.9/10 از 27,851 رای

زبان : Swedish | French | English
کیفیت : BluRay 720p – 1080p
فرمت : MKV
محصول : Sweden | France | UK
ستارگان : Erland Josephson, Susan Fleetwood, Allan Edwall
کارگردان : Andrei Tarkovsky

خلاصه داستان :

ایثار، آخرین فیلم آندری تارکوفسکی کارگردان اهل شوروی است. تارکوفسکی مدت کوتاهی بعد از ساخت این فیلم از دنیا رفت. جزیره یوتلند. «الکساندر» (یوزفسون)، استاد دانشگاه، پس از شنیدن خبر یک بحران عظیم هسته ای نذر می کند که در صورت بازگشت دنیا به وضع عادی، هر چه را که دارد واگذار کند.

 

نسخه دوبله فارسی

 

 دوبله فارسی فیلم ایثار

BluRay 1080p – ۲٫۴GB

لینک مستقیم

صوت دوبله فارسی

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

BluRay 720p – ۱٫۳GB

لینک مستقیم

صوت دوبله فارسی

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

BluRay 480p – ۶۳۴MB

لینک مستقیم

صوت دوبله فارسی

نسخه زبان اصلی

BluRay 1080p – ۲٫۱GB

لینک مستقیم

دانلود زیرنویس فارسی

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

BluRay 720p – ۱GB

لينک مستقيم

دانلود زیرنویس فارسی

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

BluRay 480p – ۵۰۰MB

لينک مستقيم

دانلود زیرنویس فارسی

نقد و بررسی

بیش از یکربع قرن از درگذشت تارکوفسکی و از خلق ایثار می گذرد و دیدن دوباره این فیلم به هیچ روی ، تکراری نمی نماید و از سوی دیگر به روشنی احتیاج و نیاز مبرم هنر هفتم به معرفت و معنویت را بیش از پیش یادآوری می‌نماید.

در فیلم ایثار ۱۹۸۶ علاوه بر شخصیت اصلی داستان یعنی الکساندر که هنرمندی سختکوش و پژوهشگری فعال بوده است ، تمامی کاراکتر ها در جستجوی ایمان و رسیدن به ذات احدیت و در یک کلام پناه بردن به ذات مطلق هستند. حتی جمله معروف آندره تارکوفسکی “تعهد هنرمند جز جستجوی مطلق نیست” ؛ بارها در همین فیلم از سوی الکساندر گفته می شود. جدای از این تارکوفسکی به نبود معنویت در ” ایثار” اشاره می کند و هشدار می دهد که این فقر معنویت می تواند جهان را به بحرانی عظیم رهنمون سازد.

در فیلم The Sacrifice 1986 هر کاراکتری نماد یک نسل و یا صنف و یا حتی نماد یکی از صفات عمدتا خوب بشر است. بازهم به همان صحنه افتتاحیه ایثار برگردیم. جایی که پسر خردسال الکساندر را شاهد هستیم. به زعم تارکوفسکی این کودک نماد نسل آینده است. نسلی که بر اساس قصه فیلم ایثار ۱۹۸۶ نیامده قرار است بر اثر زیاده خواهی ها و گم شدن رازهای معنوی در زندگی انسان ؛ از بین برود. در کنار این پسر خردسال خود الکساندر قرار دارد. نماد انسان هایی که درد را یافته اند و در جستجوی درمانند. نسلی که پسر خردسال او و هزاران کودک دیگر میتوانند جا پای امثال او بگذرانند. از سویی دیگر روایت اصلی و یا احیانا استعاره بنیادین فیلم را در همین سکانس افتتاحیه شاهد هستیم. چرا که تمام حرف های این سکانس به ایثار ختم می شود. استعاره های ایمان و امید و انگاره های دعا و تواضع در برابر خالق همگی در نهایت به انگاره ی پر از تلالوی ایثار خلق می شوند.

در سکانس های بعدی تارکوفسکی با معرفی کاراکترهای فراوان باز هم در جهت ارائه های نمادهایی از انسان گام برداشته. در جایی و زمانی که جنگ هسته ای دنیا را به کام خود فرومی برد چیزی جز ایثار و کنار زدن داشته ها و خواستنی ها می تواند نجات بخش نسل های بعدی باشد؟

کاراکتر اتو ؛ پروفسوری که اینک در جزیره در نقش یک پستپچی به کار مشغول است ، یک از این نمادهای اصلی است. او نیز با خواندن اشعار نغز و بیان روایت های عرفانی ، نهایتا به بیان ارزش ایثار و روشنایی معنویت می رسد. در فیلم The Sacrifice 1986 آندره تارکوفسکی تمام این داستانک ها و عمده شخصیت های آن در نهایت به همین درک می رسند.

.

 

راهنمای Film2Nama :